יום שלישי, 26 בפברואר 2013

הנוסחה שלה להצלחה


בחודש שעבר הייתי בערב שנקרא "הנוסחה שלה להצלחה" באוניברסיטת תל אביב ביוזמת StarTau:

הנה לקט מדבקים מעניינים ששמעתי שם שאולי יעניינו גם אחרים:

גב' סיגל אדר סיפרה על הגדרה של כוחות:

 • ישנו "כח על" - שליטה של אדם על אדם אחר, זהו כח היררכי וא-סימטרי
 • וישנו "כח ל" - היכולת לפעול או להשיג שליטה על רגשות, מחשבות והתנהגויות"

פעמים רבות "כח על" נמצא בשימוש בדרך הכח הגברית ו"כח ל" בדרך הכח הנשית.
נשים מתפתחות דרך קשר ובגלל הסוציאליזציה יש להן נטייה להיכנס לפחות קונפליקטים ותחרותיות.
נשים שרוצות להיות מנהיגות יצטרכו לטענתה "לשחק את המשחק" ולהתשמש ב"כח על", אבל כאשר זה יהיה למען מטרות שהן מרגישות שהן מטרות ראויות הן יעשו זאת בהצלחה.

גב' רינה שאינסקי דיברה על כך שנשים צריכות לקחת סיכונים ולעשות דברים חדשים, וכמו כן חשוב שייעשו הרבה Networking.

מורן בר שהיא סטארט-אפיסטית טענה שאין דרכי קיצור, אין איזון וצריך לבחור מהתחלה אם הולכים על זה עד הסוף, ולעומתה, דר אביטל לאופר הדגישה כמה האיזון חשוב בחיים, מאמינה שאפשר לעשות "גם וגם" אבל צריך לדעת מה חשוב לך באמת , גם בתוך מה שהגדרת כחשוב, לדוגמא, אם החלטת שהמשפחה במקום הראשון, זה עדיין לא אומר שאת השניצלים את חייבת להכין בעצמך, אבל הקשרים הרגשיים במשפחה הם אלה שבהם צריך להשקיע. היא גם הוסיפה שהרווחה הנפשית באה כאשר יש שילוב בין תחושת משמעות וקשרים רגשיים.

2 comments:

 1. כד"ר בתחום המדעים העוסקת בתחום מדעי, אני שותפה לגישתה של ד"ר לאופר. לאמור, מציאת איזון בין עשייה מדעית מרתקת לחיי משפחה.

  היכולת למימוש האיזון היא כרגע מועטה ביותר. מירב מקומות התעסוקה מודדים עדיין "נראות" בעבודה ולא תוצרת אמיתית.

  השיח החדש צריך להיות גם בכיוון של שינוי גישת המעסיק- לכיוון המאפשרת הורות משותפת (ובדרך זו מעצים נשים) ומעודד שעות עבודה נורמליות.

  התמורה הנוספת לאיזון שיווצר, היא עובד יעיל (לא שחוק מעודף ש"ע) המניב תפוקה יצירתית.

  השבמחק
 2. מסכימה לחלוטין. כל עוד מקומות העבודה לא יכירו בכך שאמורה להיות שותפות מלאה בהורות, שיהיה מקובל שגברים ונשים חוזרים הביתה לטפל בילדיהם בשעה סבירה, שישיבות חשובות לא נקבעות לשעות מאוחרות ושאם העבודה מבוצעת במלואה בשעות שבהן נמצאים (או לאחר מכן בלילה), אין ממש צורך בהשארות בעבודה כדי "להיראות" בשעות מאוחרות, אז עדיין יהיה קושי לנשים ולגברים למצוא את האיזון הזה.
  אולי עוד אקדיש לזה רשומה נפרדת, אבל בינתיים חפשו בגוגל את ארגון "שמים את המשפחה במרכז" שמדבר על זה (וחיתמו על העצומה שלהם).

  השבמחק