יום חמישי, 28 בנובמבר 2013

גם יזמת וגם זמרת

לפני שבוע השתתפתי בארוע של "יזמת על הבר" במסגרת שבוע היזמות  הבינלאומי, בבר "תאודור" בהרצליה, בחסות מרכז היזמות "מינף" של עמותת פני"ם חדשות. הרצתה לפנינו סול צבי, אישה צעירה שהספיקה לעשות הרבה דברים ובינהם להקים ולנהל חברת אינטרנט מצליחה בשם Geneio , כתבה 3 ספרים מקצועיים והרביעי בדרך ובנוסף לכל סול כותבת שירים ושרה, היא הוציאה אלבום לפני כשנה עם שירים שהגיעו לראש מצעדי הפזמונים ולא עוצרת. סול סיפרה לנו את סיפור חייה.
מה שהרשים אותי הוא האומץ שלה. האומץ להגיד שהיא יודעת, גם כשהיא לא יודעת - למשל להגיד שהיא יכולה להיות מרצה על נושא מסוים גם כשהיא לא יודעת עליו כלום, ואז ללמוד בלילה וללמד ביום (כנראה שיש לה גם הרבה יכולת מלבד אומץ...). משפט שהיא אמרה, שלא שומעים לעיתים קרובות הוא "פחדתי מאוד אז עשיתי את זה" זו הסתכלות שונה על העולם מאשר מה שאנחנו רגילים לראות. היא מאמינה בלהמציא את עצמה מחדש בכל פעם, ולא נשארה דקה במקום בו לא היה לה טוב, זה אולי אחד המסרים החשובים של ההרצאה (למרות שהוא מגיע ממישהי ללא מחויבויות משפחתיות).
בסוף ההרצאה היא שרה לנו שיר על אומץ שהיא שכתבה בשבוע שלפני כן, שנקרא "מי היה מאמין" - אכן, מי היה מאמין כשהיתה עוד ילדה שהיא תעשה את כל מה שעשתה.
אומץ של אנשים נובע לעיתים מהרבה בטחון עצמי ולעיתים דווקא מחוסר בטחון עצמי ומרצון להוכיח לסביבה (שלא מאמינה בך) שאתה יכול, אבל זו בהחלט תכונה שיכולה לדחוף אותך קדימה למצות את היכולות שלך.
אז קדימה - ממה אתם מפחדים? ממה אתן מפחדות? איזרו אומץ לעשות מה שאתם חולמים עליו, איזו תחושה מדהימה זו להתגבר על פחד ולבצע. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה